jak kupić dom

Gdzie i jak kupić dom?

Co? Gdzie? Kiedy?

Zakup domu to jeden z głównych celów w życiu człowieka. Jest to również jeden z trudniejszych decyzji, którą przyjdzie nam podjąć. Spowodowane jest to tym, że dom kupujemy na lata i od tego zależą nasze przyszłe chwile.

Na co zwracać uwagę

Podczas oglądania domu z rynku wtórnego należy zwrócić szczególną uwagę na uszkodzone elementy generujące wysokie koszty naprawy. Do takich szkód w dużej mierze można zaliczyć dziurawy dach oraz ogrzewanie centralne. Ze względu na swoje bezpieczeństwo należy zadawać pytania takie jak, kiedy ostatni raz dach był remontowany lub jaki typ pieca jest zamontowany. Jeżeli to ma być twój przyszły dom, to musisz się czuć w nim dobrze i komfortowo.

Szukać z agentem czy samemu?

Często wybieraną opcją przez ludzi są biura nieruchomości. Jest tak dlatego, że ludzie nie mają czasu na przeglądanie wielu ofert. Agent przygotuje dla ciebie kilka ofert wartych uwagi. Gdy wykupujesz usługę takiego biura, dodatkowo się zabezpieczasz, dlatego że to właśnie agent sprawdzi wszystkie potrzebne dokumenty i stan budynku. Czasem może się okazać, że coś jest nie tak z twoim nowo zakupionym domem. Możesz mieć wtedy roszczenia, do której firmy usługi wykupiłeś. Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy agenta nieruchomości, pomyśl o tym, by wybrać sprawdzone biuro. Ponieważ z pewnością to oni są obyci i obeznani z formalnościami.

Gdzie szukać?

Jeżeli jesteś osobą nieufną i wolisz działać na własną rękę, pewnie zastanawiasz gdzie szukać dobrej oferty. Odpowiedź brzmi wszędzie. Nie ma miejsca, gdzie nie mógłbyś znaleźć oferty. W samym internecie natkniesz się na tysiące różnych ofert. Dodatkowo rozpuszczenie wiadomości o szukaniu domu wśród rodziny i przyjaciół również jest dobrym pomysłem. W internecie istnieją grupy pomagające ludziom szukającym domu czy mieszkania bądź też takie, w których możesz wystawić własne ogłoszenie o chęci kupna lokum.

Nikt nie liczy na to, że nagle staniesz się ekspertem od nieruchomości i zaczniesz doradzać innym. Pamiętaj jednak, że będą to twoje cztery ściany, w których będziesz przebywać na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *