giełda

Giełda – Co i Jak?

Co? Gdzie? Kiedy?

Rynek akcji i obligacji może być dla niektórych czarną magią, dzięki której można zarabiać fortuny, ale także mogą tracić majątki. Przed zaczęciem trzeba być zdecydowanym oraz mieć świadomość, że jest to gra ryzykowna.

Zasady przed rozpoczęciem przygody na giełdzie.

Na samym początku musimy ustalić jaką kwotą będziemy oscylować na giełdzie, dlatego pamiętajcie, by pilnować swoich funduszy.

Jeżeli chcemy grać na giełdzie, to wiąże się z nieustanną nauką i obserwowaniem rynku. Prosta zasada chcesz zarabiać, to musisz mieć wiedzę.

Sama nauka o giełdzie może okazać się również bardzo ciekawa, a nawet może stać się naszą pasją. Poprzez zdobytą wiedzę będziecie mogli wykorzystywać ją nie tylko na rynku papierów wartościowych, ale również w życiu codziennym.

Jeżeli uda się nam zyskać pokaźną sumę, to nie powinniśmy się zbytnio cieszyć. Ponieważ możemy ją równie szybko stracić pod wpływem emocji. Dlatego powinniśmy się kierować rozsądkiem podczas dokonywania transakcji.

Proces inwestowania nie jest krótki. Z tego powodu musimy wyposażyć się w cierpliwość i pokorę. Należy też pamiętać, że prędzej czy później z pewnością stracimy trochę grosza, ale nie można się od razu zniechęcać czy rozpaczać.

Jak się za to zabrać?

Pierwszym krokiem będzie założenie rachunku inwestycyjnego. Posłuży on nam jako narzędzie do obracania oraz przechowywania papierów wartościowych.

Następnym krokiem będzie wpłata pieniędzy na rachunek inwestycyjny. Należy dokładnie przemyśleć kwotę, którą się wpłaca na konto, jednak pierwsze wpłaty nie powinny być zbyt duże. Ma to być rozsądna kwota, która w razie przepadnięcia nie wpłynie na nasze życie.

Krokiem trzecim będzie nauka oraz wystawianie zleceń na kupowanie i sprzedawanie akcji. Zlecenia przechodzą przez maklerów, ponieważ to oni dokonują transakcji.

Kolejnym krokiem będzie zwrócenie uwagi na koszty poboczne, czyli prowizje.

Następnie będziemy musieli podliczyć nasze zyski, jak i straty.

Ostatnim oraz chyba najmilszym krokiem będzie wypłata pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *