Jak utrzymać formę podczas świąt?

Lifestyle

Ludzie trzymający formę, podczas świąt nie mają najłatwiej. Można by rzec, że często jest to wymagająca droga pod górkę. Jest tak przez kuszące nie samym wyglądem ale i aromatem potrawy świąteczne, do których zachęca nas rodzina, bliscy i znajomi. Czy jest to w ogóle możliwe by trzymać swoją fit dietę podczas uroczystej kolacji oraz czy jest możliwe kontynuowanie wysiłku fizycznego? Oczywiście, że jest to możliwe. Jednak warto sobie dać lekki upust by móc chociaż skosztować świątecznych smakołyków.

Przemieniaj kalorie w dodatkowe aktywności.

Jeżeli wiesz, że nie będziesz w stanie utrzymać swojej diety przez całe święta, to po prostu wykonuj więcej aktywności fizycznych na przykład gdy idziesz spotkać się ze znajomymi wybierz spacer zamiast jazdę samochodem. Równie dobrym pomysłem będzie przygotowanie zdrowszych, lżejszych dań wigilijnych, którymi na pewno zaskoczysz swoich gości.

Jak unikać słodkości.

Należy zapewnić sobie odpowiednie nawodnienie by zapewnić naszemu żołądkowi uczucie sytości. Podobne w działaniu będzie białko i inne składniki odżywcze, które są meritum zdrowego odżywiania się. To właśnie one obniżą nam chęć na podjadanie świątecznych słodkości.

Nie daj się wybić z własnego rytmu

Mimo wszystko musisz trzymać swoją silną wole i jej nigdzie nie wypuszczać, bo wystarczy chwila nieuwagi i skończysz z trzecim kawałkiem ciasta w ręce. Gdy sięgasz po więcej przypomnij sobie, że jeden tydzień całkowitego odpuszczenia sobie, to kolejne dwa będą na powrót do formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *