okulary

Jak dobrać okulary?

Lifestyle

W dzisiejszych czasach, okulary nosimy nie tylko ze względu na wady wzroku. Zakładamy je również po to, by dodać sobie uroku lub jako dodatek do stylizacji. Odpowiednio dobrane oprawki mogą znacznie wpłynąć na nasz wygląd, a nawet mogą dodać nam powagi lub poprawić urodę.

Co ważne?

Rodzajów okularów jest niezliczona liczba, ze względu na ilość kolorów i kształtów. Dopasowujemy ją do naszego kształtu twarzy, który jest bardzo ważną cechą wyglądu człowieka zmieniającą się wraz z wiekiem. Pod uwagę będziemy brali również kolor włosów, koloru oczu czy też fryzury.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Podczas wyboru okularów, jak wcześniej wspominaliśmy, ważnym elementem jest kształt twarzy. Dla przykładu, jeżeli mamy kwadratowy obrys twarzy i dobierzemy za grube oprawki, to nasza twarz stałaby się jeszcze szersza. Natomiast przy drobniejszych kształtach twarzy nie powinniśmy dobierać zbyt dużych i agresywnych oprawek.

Wielkość oprawek

Istnieje reguła, że odpowiednio dobrane oprawki nie będą zasłaniać naszych brwi oraz będą opierać się na kościach policzkowych. Następnym punktem jest nasza karnacja. Zależeć od niej będzie kolor oprawek, na przykład ciepłe odcienie skóry będą dobrze współgrały z równie ciepłymi barwami, jak złoto, beż czy brąz. Natomiast chłodne, jaśniejsze odcienie skóry będą pasowały do odcieni niebieskiego, czerni, bieli i fioletów.

Okulary odpowiednie do kształtu twarzy.

Twarz kwadratowa

Gdy nasza szczęka jest uwydatniona wraz z szerokim czołem, odpowiednim wyborem będą okulary w kształcie owalnym, kocim lub okrągłym, by zaznaczyć kości policzkowe. Nie należy wybierać kształtów kanciastych do takiego typu twarzy.

Twarz okrągła

Przy takim typie twarzy powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, by oprawki mogły wyszczuplić twarz. Dobrze by było, gdyby były to oprawki o kształtach raczej kanciastych. Powinniśmy również unikać zdobień na bokach okularów, ze względu na możliwość optycznego poszerzenia twarzy.

Twarz trójkątna

Odpowiednim kształtem do takiego kształtu twarzy z pewnością będzie kształt motyla, z czego dolna, jak i górna część oprawki może być uniesiona. Z reguły powinny być to okulary łagodzące nasze rysy twarzy.

Twarz owalna

Jeżeli jednak nasza twarz ma kształt owalny, to w tym przypadku mamy pole do popisu. Do takiego zarysu twarzy pasuje wiele kształtów oprawek. Najważniejszym elementem tutaj będzie, by nie przesadzić z szerokością i wielkością, aby nie stały się przytłaczające dla naszej twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *