sprzęt narciarski

Jak dobrać odpowiedni sprzęt narciarski

Gadżety Lifestyle

Wybór nart

Aby wybrać odpowiedni sprzęt narciarski powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Są nimi wzrost, waga oraz nasze umiejętności. Nasz wybór będzie zależny również od tego, jak często spędzamy czas na nartach. Ponieważ jeżeli jest to raz do roku, to lepiej byłoby skorzystać z dostępnych wypożyczalni. Na jakim typie tras jeździmy bądź zamierzamy jeździć. Ile lat już potrafimy zjeżdżać ze stoków oraz jaki posiadamy styl jazdy, bardziej zwrotne czy szybsze i dłuższe.

Cena podczas zakupu asortymentu również odgrywa bardzo ważną rolę.

Jaka długość nart?

Podczas wyboru długości nart najczęstszym sposobem jest dobieranie do naszego podbródka lub czoła. Natomiast dla początkujących dobieramy raczej na poziomie brody, czyli około 15 cm poniżej wzrostu. Jednak nie jest to regułą, bo tak naprawdę wszystko zależy od upodobań. Jeżeli lubisz agresywną szybką jazdę, to sprawdzą się dla ciebie narty mniej więcej twojego wzrostu. Po zakupie sprzętu trzeba jeszcze dostosować siłę wypięcia nart.

Buty narciarskie

Wybór odpowiednich butów jest o wiele trudniejszy, a to ze względu na więcej rodzajów. Wyróżniamy buty miękkie, średnie i sztywne. Będzie to odpowiadać między innymi za przeznaczenie oraz komfort jazdy.

Buty sztywne

Obuwie grypy eksperckiej. Jeżdżą w nich znakomici narciarze, czyli na przykład instruktorzy na stokach.

Buty średnie

Należą do obuwia grupy średnio zaawansowanej. Dla ludzi, którzy potrafią już jeździć i posiadają trochę większe umiejętności.

Buty miękkie

Obuwie to wiąże się z dużą wygodom i komfortem, lecz również z tym, że nie będziemy mogli osiągać zawrotnych prędkości na stoku. Spowodowane jest to mniejszą kontrolą nart.

Buty narciarskie powinny być odpowiednio dopasowane do naszej stopy, dlatego, jeżeli wiemy, że nasze stopy jeszcze rosną, a nie jesteśmy na mistrzowskim poziomie, to lepiej skorzystać z wypożyczalni sprzętu na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *