Odkurzacz do domu

Odkurzacz do domu – jaki wybrać?

Gadżety

Dostępnych jest wiele różnorakich odkurzaczy na rynku. Dlatego wielu z was zadaje pytanie, które urządzenia są najlepsze dla ciebie i twojego domu?

Rodzaje

Tradycyjny – odkurzacz ten jest najczęściej występującym urządzeniem w polskich domach. Zanieczyszczenia wciągane przez rurę trafiają do wymiennego worka.

Centralny – jest to odkurzacz przeznaczony raczej do domów jednorodzinnych. Jest to ogromny odkurzacz. Główną część odkurzacza montujemy w garażu lub pokoju gospodarczym, dlatego by oddalić źródło domu od centrum domu. Komfortem w tym odkurzaczu jest to, że podczas odkurzania wtykamy w odpowiednie gniazdo w ścianie wąż ssący.

Ręczny – mało wydajny, jeżeli chodzi o dywany, przez swoją małą moc nadaje się bardziej do powierzchownego sprzątania. Lekki mały i funkcjonalny, przez co zmieści się w każdy zakamarek domowego zacisza.

Bezworkowy – jest to model podobny w działaniu tradycyjnego odkurzacza, jednak jest bardziej wydajny ze względu na brak wymiennych worków. Odkurzacz ten będzie najlepszym wyborem dla osób mających problem z opróżnianiem worków na kurz (np. dla alergików).

Automatyczny – zyskujący dużą popularność odkurzacz, który po prostu robi to za nas. Taki odkurzacz można sterować zdalnie bądź ustawić w nim godziny sprzątania. Jest to świetna opcja, jeżeli nie lubimy sprzątać lub nie mamy na to najzwyczajniej czasu.

Pionowy – odkurzacz ten najczęściej nie posiada kabla, a jego konstrukcja pnie się wzdłuż rury ssącej. Idealny do kompaktowych mieszkań, w których nie ma wielu miejsc na przechowywanie urządzeń.

Wielofunkcyjny – potocznie zwany karcher, służy nie tylko do odkurzania, ale i mycia powierzchni, nie tylko podłogi. Sprzęt ten ze względu na gabaryty i ciężar nie nadaje się na odkurzacz domowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *