ekspres do kawy

Jak wybrać ekspres do kawy?

Gadżety

Co lepszego może spotkać człowieka niż poranna kawa, no właśnie nie ma nic lepszego! Niektórzy mają swój cały rytuał przyrządzania znakomitej kawy. Co jednak z osobami niemającymi tyle czasu Ekspres to znakomity wybór. Tylko teraz jaki?

Na rynku ekspresy różnią się sposobem przygotowania napoju. Dlatego też można zauważyć różne rozstrzały cenowe.

Rodzaje ekspresów

Ekspresy przelewowe – są bardzo proste w obsłudze. Jedyne co trzeba zrobić to wsypać odpowiednią ilość kawy mielonej i wcisnąć przycisk. Ekspres powoli będzie zalewał kawę wrzątkiem, a gotowy wywar będzie wypływał przez filtr. Takie ekspresy są stosunkowo tanie, natomiast przygotowanie nimi kawy jest czasochłonne i niestety jest tylko na zmieloną kawę. Również nadaje się na przygotowywanie większej ilości napoju jednorazowo, może również przygotowywać napary z herbaty i ziół.

Kawiarki – inaczej kafeterka jest najprostszym sposobem na wykonanie kawy pod niskim ciśnieniem. Przygotowanie wywaru polega na wlaniu odpowiedniej ilości kawy do pojemnika i wsypaniu kawy zmielonej do sitka. Po złożeniu urządzenia, stawie się je na kuchence, by zagotować wodę. Następnie wytworzone ciśnienie przez parę w urządzeniu powoduje przetłoczenie wody do góry, przez kawę. Największą zaletą takiego produktu jest jego koszt oraz brak kosztów związanymi z konserwacją urządzenia, minusem natomiast jest czasochłonne przygotowywanie napoju.

Ekspresy kolbowe – jest idealnym sposobem na czynny udział w porannym rytuale kawy. Taki ekspres posiada kolbę, do której wsypujemy zmieloną kawę, którą prasujemy specjalnym stemplem. Następnie montujemy kolbę do urządzenia. Ekspresy te posiadają w sobie często dyszę spieniającą, która służy do spieniania mleka do kawy. W tym przypadku również zaletą jest niska cena w stosunku do urządzenia, lecz znów jest to dosyć czasochłonny proces.

Ekspresy kombinowane – ekspres ten składa się z dwóch elementów zaparzających. Ekspresu przelewowego oraz kolbowego. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy przygotowywać większą ilość kawy na raz.

Ekspresy kapsułkowe – ekspres bardzo podobny do kolbowego tylko różni się tym, że jest na wkłady kupowane w sklepach. Wkłady są z różnymi kawami i smakami. Sam ekspres jest stosunkowo tani, natomiast cenę nadrabiają wkłady.

Ciśnieniowe automatyczne ekspresy z wbudowanym młynkiem – jest to najdroższa opcja, ale tez najszybsza i z największymi możliwościami co do wyboru kawy. Kawę w takich ekspresach można wsypywać już wcześniej zmieloną, bądź w ziarnach za sprawą wbudowanego młynka. W takich ekspresach jest już wcześniej przygotowane menu, które możemy dostosować do własnych preferencji. Plusami takich ekspresów z pewnością są oszczędność energii oraz intuicyjna obsługa, minusem będzie spory rozmiar urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *