Wybieramy panele ścienne drewniane do wnętrza w stylu rustykalnym

Wnętrza

Warto już na samym początku odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aby na pewno panele ścienne drewniane pasują do wnętrza w stylu rustykalnym. Z jednej strony będziemy mieli do czynienia z miejscem, gdzie dominuje naturalność i swojskość. Może się wydawać, że im więcej nagromadzimy przedmiotów, które nam się kojarzą z wymienionymi cechami, tym lepiej. Zasada jednak z wystrojem wnętrz polega jednak na czym innym. Nie tyle chodzi o zebranie w jednym miejscu, wszystkiego, o czym moglibyśmy pomyśleć, że jest swojskie i ma przysłowiową duszę. Raczej o pewną nieprzeładowaną aranżację, dzięki której zyskamy pożądany efekt. Panele na pewno będą nam w tym pomocne.

Panele ścienne drewniane – spójny element

Rzecz w tym, że pomysł na wnętrze w stylu rustykalnym musi charakteryzować się przede wszystkim pewną spójnością. Pomogą w tym niewątpliwie panele ścienne drewniane, ale nie tylko. Znaleźć przecież możemy wiele, nawet ciekawego sprzętu, a z samego pomieszczenia zrobić skansen rzeczy znalezionych i – mówić nieco żartobliwie – koniecznie zakurzonych. A warto pomyśleć o tym nieco inaczej. Bo jeżeli zdajemy sobie sprawę, że wnętrze powinno składać się z naturalnych przedmiotów, z tkanin i kwiatów, to mamy jednoznaczny drogowskaz, który pozwoli nam się orientować w tym zakresie. Przydadzą się rzecz jasna elementy charakterystyczne dla kultury ludowej.

Panele ścienne drewniane – kolorystyczne znaczenie

Co ważne, liczy się również kolorystyka takiego pomieszczenia. Nie będzie żadną tajemnicą, jeżeli powiemy, że nacisk kładzie się w tym wypadku na barwy ciepłe i raczej neutralne. Zatem będzie to beż, brąz, biel. Jeżeli wiemy, że panele ścienne drewniane właśnie w tej kolorystyce występują – szczególnie w odcieniach brązu – to znak, że będą stanowiły istotne dopełnienie pomieszczenia w interesującym nas stylu. Jest to ważne, ponieważ montaż ich na ścianie w żaden sposób nie naruszy wymaganej spójności i atmosfery swojskości. Owszem, można powiedzieć, że panele to dość nowoczesny wynalazek, niemniej zrobione są z tradycyjnego drewna, a jak pisaliśmy wyżej, właśnie naturalnością powinno odznaczać się rustykalne wnętrze.

Najlepsze rozwiązanie, czyli jakie?

Czy drewniane panele na ścianę są najlepszym rozwiązaniem? Trudno tutaj stworzyć skalę wartości. Nie w tym rzecz, czy coś jest najlepsze, czy może tylko neutralne. Każdy element w stylu rustykalnym jest ważny, a atmosferę i efekt tworzy całość. Na tym to polega. Jeden przedmiot, bibelot, wazon z polnymi kwiatami, to trochę za mało. Jeżeli uda się wszystko ze sobą sensownie połączyć, wtedy będziemy mogli powiedzieć, że nie tylko panele są właściwym wyborem, ale również każdy inny element wystroju pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *