Rodzaje oświetlenia które odmienią twoje mieszkanie.

Wnętrza

Oświetlenie umożliwia nam wydzielanie stref w domu. Właśnie to światło kieruje, gdzie ludzie przebywają najczęściej lub w jakim pokoju będą się gromadzić w większych ilościach.

Światło w domu jest jednym z głównych elementów, które ukazują przestrzeń. Jednakże nieodpowiednio dobrane żarówki, czy też rodzaj lamp może źle wpływać na nasze skupienie lub po prostu będzie męczyć nasze oczy.

Oświetlenie – podział

W teorii każde pomieszczenie potrzebuje swojego specyficznego dopasowania światła, jednak powinno być spójne z resztą domu. Oświetlenie dzielimy na trzy kategorie:

Główne:

Oświetlenie, które jak nazwa wskazuje, będzie pełniło funkcje światła głównego. Będzie to źródło światła wydobywające się przeważnie ze środka pokoju.

Miejscowe:

Oświetlenie miejscowe pełni funkcje dopełniającą światło główne, mianowicie będzie rozmieszczone w miejscach, do których centralne źródło światła nie dociera. Również będzie to oświetlenie typu lampka do czytania.

Dekoracyjne:

Ten typ oświetlenia ma za zadanie uwydatnienie wyszukanych mebli czy też nadanie pomieszczeniu specyficznego nastroju. Może również podkreślać elementy wystroju niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Barwa oświetlenia – rodzaje żarówek

Światło o barwie neutralnej idealnie będzie się sprawować jako oświetlenie główne. Co natomiast z barwami ciepłymi i zimnymi.

Ciepły odcień światła będzie wpływał na pomieszczenie w sposób znaczny. Może zmienić jego odbiór diametralnie. Dlatego też zaleca się używać tego światła do miejsc przeznaczonych do relaksu.

Barwa zimna natomiast pozwoli ci się łatwiej skupić np. w pracy biurowej. Odpowiednią opcją będzie również wybranie tego rodzaju światła jako lampa do czytania. Sprawdzi się też jako światło w łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *