Funkcjonalne aranżacje małej kuchni.

Kulinaria Wnętrza

Małe kuchnie mogą wydawać się bardzo niefunkcjonalne dla wielu osób, a wcale nie musi być to prawdą. Kuchnia ergonomiczna, funkcjonalna i spełniająca wszystkie potrzeby użytkowników to nie problem dla małych przestrzeni jak np. minimalistyczne kuchnie w blokach.

Ogólne zasady urządzania kuchni

Pierwszym krokiem powinno być wzięcie pod uwagę kto i w jaki sposób będzie użytkował kuchnię. Od tego będzie zależeć wiele twoich decyzji.

Projekt

Podczas projektowania pomieszczenia należy zwrócić uwagę na staranne rozmieszczenie mebli oraz wyposażenia pomieszczenia przy zachowaniu jej funkcjonalności.

Optyczne powiększenie

Przy optycznym powiększaniu pomieszczenia musimy zdać sobie sprawę, co tak naprawdę wpływa na odczucie większej przestrzeni. Jasne kolory ścian, płytek, oraz zachowanie umiaru przy dobieraniu dodatków w połączeniu z dobrym oświetlaniem potrafi sprawić cuda. Jeżeli jednak światło naturalnie nie dociera do kuchni, w takiej sytuacji doświetlenie takiego pomieszczenia jest potrzebnym zabiegiem. Również wzbogacenie takiego pomieszczenia o elementy odbijające światło (np. elementy lustrzane) wprowadzą do naszej pokoju efekt głębi.

Dopasowanie mebli

Podczas dobierania mebli do małej kuchni warto zainwestować w meble na wymiar. Ponieważ typowe rozmiary mogą się okazać zbyt duże. Budowanie kuchni na wymiar pomoże nam zaoszczędzić nawet najmniejsze zakamarki.

Przechowywanie i organizacja kuchni

Niestety im mniejsze pomieszczenie, tym mniejsze możliwości do przechowywania. Przy projektowaniu takiego pokoju planuj kuchnię w każdej płaszczyźnie. Do przechowywania przedmiotów w takiej kuchni możemy wykorzystać rzadziej używane sprzęty AGD. Jak na przykład chowanie patelni w piekarniku. Są to maksymalnie ekonomiczne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *